DOBRE RADY

 

 • Staraj się wyrobić w dziecku pozytywny stosunek do przedszkola. Dużo rozmawiaj z dzieckiem o przedszkolu, poinformuj o tym, co będzie mogło  tam robić, ale pamiętaj, żeby nie idealizować obrazu przedszkola, tylko przedstawić go w sposób realny.
   
 • Okazuj radość z tego powodu, że dziecko idzie do przedszkola. Dziecko doskonale potrafi rozpoznać Twoje wątpliwości i niepokoje. Jeśli będziesz je okazywać w obecności dziecka, przekażesz mu własne lęki.
   
 • Zadbaj o to, by dziecko uczyło się samodzielności. Umiejętność samodzielnego jedzenia, ubierania się, mycia rąk i zębów czy korzystania z toalety na pewno okaże się przydatna w życiu Waszego Przedszkolaka. Dlatego nie wyręczaj go, ale chwal za każde podjęcie próby wykonania tych czynności.
   
 • Pozwól zabrać swojemu dziecku ulubioną maskotkę, przytulankę lub zabawkę. Pomoże ona rozstać się z mamą czy tatą i będzie stanowić kawałek domu.
   
 • Pomóż dziecku rozebrać się w szatni, przypomnij jak wygląda jego ubranie i jaki znaczek posiada jego szafeczka. Pamiętaj o krótkim pożegnaniu. Nie powinno odbywać się ono w atmosferze pośpiechu. Powinno być czułym, lecz stanowczym gestem: uśmiech, buziak pa-pa.

 

DRODZY RODZICE

Serdecznie witamy Was w nowym roku szkolnym 2021/2022 w Miejskim Przedszkolu nr 7 w Nowym Sączu

    Za nami czas beztroskich, radosnych wakacji. Wypoczęci i z uśmiechem na twarzy ruszamy do pracy. Przed nami rok pełen nowych przygód, zabaw, ciekawych doświadczeń.
     Szczególnie miło nam powitać w naszym gronie te Dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Przed Nimi trudny czas związany z adaptacją do nowego miejsca i koniecznością rozstania z rodzicami. Pragniemy jednak zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby ten pierwszy krok do samodzielności przedszkolaków był miłym wspomnieniem. W pokonywaniu trudności i rozwiązaniu niektórych problemów pomoże lektura naszych artykułów, do której serdecznie Was zachęcamy.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2022/2023

Każdy dziecko powinno posiadać:

• podpisane pantofle na białej, antypoślizgowej podeszwie (buciki powinny być wygodne, łatwe do nakładania – najlepiej zapinane na rzep)
• plecak w którym będą znajdowały się minimum dwa komplety ubrań do przebrania – leginsy, dresy, majteczki, koszulki, skarpetki (wszystkie ubranka powinny być zapakowane w podpisane worki)
• worek, bądź reklamówkę na zabrudzone i mokre rzeczy.


Codzienny ubiór przedszkolaka:

• wygodne spodenki: dresy, leginsy – łatwe do samodzielnego zdejmowania i wkładania
• bluzki i koszulki wciągane przez głowę,
• obuwie adekwatne do pogody, wygodne i łatwe do wkładania – najlepiej na rzep
• odzież adekwatną do pogody (zimą obowiązkowo czapki, szaliki i rękawiczki, kurtka oraz nieprzemakalne spodnie; latem – czapka bądź kapelusz ochraniający przed słońcem)
• pantofle najlepiej na antypoślizgowej podeszwie, zapinane na rzepy

Katarzyna Król
Nauczycielka Miejskiego Przedszkola nr 7

 Wyprawka przedszkolaka (pobierz .pdf)

Kontakt

Miejskie Przedszkole nr 7
ul. Krakowska 50
33-300 Nowy Sącz 

tel/fax: 018 443 04 91
e-mail: mp7@edu.nowysacz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej - Logo

 

Małopolska w zdrowej atmosferze

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Nowym Sączu

ul. Kilińskiego 72 A, 33-300 Nowy Sącz

Sekretariat:
tel. 18 443 82 51
fax. 18 444 27 17

pcpr logo